Виховна робота / Extra-curricular activity

СПИСОК

КУРАТОРІВ ГРУП МЕДИЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ №3 (на 2018/2019 н.р.)

LIST OF TUTORS MEDICAL FACULTY No3 (dated on 2018/2019 ac. year)

(Approved by the Rector’s Order No 336-Adm, dated September 28, 2018, )

Head Tutor - Assistant Garvasiuk Olexandra Vasilivna (Departament of Pathological anatomy)


Group                     Tutor                               1st course              Departament

41

Voytkevych Nina Ivanivna

Foreign languages

42

Olar Olena Ivanivna

Biological Physics and Medical Informatics

43

Klepikovsky Andriy Valeriovich

Biologic Physics and Medical Informatics

44

Vinkler Igor Aronovych

Medical and Pharmaceutical Chemistry

45

Nagirnyak Volodymyr Mykolayovich

Biological Physics and Medical Informatics

46

Reshetylova Natalia Borysivna

Human anatomy

47

Kulchinskiy Victor Vasyliovich

Biologic Physics and Medical Informatics

48

Semenko Iryna Volodymyrivna

Foreign languages

49

Prodanchuk Anna Ivanivna

Anatomy, Topographic Anatomy and Operative Surgery

50

Vlasova Kateryna Vasylivna

Medical biology and genetics

51

Homenko Violeta Georgiivna

Medical biology and genetics

52

Kushnirik Olga Vasylivna

Medical biology and genetics

53

Rusnak Vitaliy Florovych

Human anatomy

54

Doroshko Volodymyr Antonovych

Pathologic Physiology

55

Yasinska Elvira Cesarivna

Social medicine

56

Ryaba Aleksandra Vitaliіvna

Bioorganic and Biologic Chemistry and Clinical Biochemistry

 

Group                     Tutor                           2nd course              Departament

41

Ivanchuk Mariya Anatolivna

Biological Physics and Medical Informatics

42

Kavun Maryna Pavlivna

Human anatomy

43

Krivets'kyi Igor Viktorovich

Human anatomy

44

Stegnitskaya Lyubov Vasylivna

Foreign languages

45

Nazimok Yevgeniya Viktorivna

Disaster medicine and military medicine

46

Kolyanyk Ilana Olegivna

Bioorganic and Biologic Chemistry and Clinical Biochemistry

47

Osypenko Viktoria Anatoliivna

Psychology and sociology

48

Roman Liliya Anatoliivna

Social sciences and Ukrainian language

49

Anistratenko Antonina Vitaliivna

Social sciences and Ukrainian language

50

Dikal Maryana Viktorivna

Bioorganic and Biologic Chemistry and Clinical Biochemistry

51

Kushnir Olexandra Yuriivna

Bioorganic and Biologic Chemistry and Clinical Biochemistry

52

Chernyuh Oksana Grigorivna

Bioorganic and Biologic Chemistry and Clinical Biochemistry

53

Chala Kateryna Mykolaivna

Histology, cytology and embryology

54

Chernikova Galina Mykolaivna

Histology, cytology and embryology

55

Popelyuk Oleksandra – Mariya Volodymyrivna

Human anatomy

56

Ryabyj Sergiy Illich

Nursing and Higher Nursing Education

57

Bukataru Juliana Sergiivna

Physiology

58

Popova Iruna Sergiivna

Histology, Cytology and Embryology

59

Popovych Andriy Ivanovych

Pathological anatomy

60

Kaiser Irina Yuriyivna

Social sciences and Ukrainian language

61

Gavrylyuk Olesya Ivanivna

Microbiology and virusology

62

Davydova Natalia Valentinivna

Bioorganic and Biologic Chemistry and Clinical Biochemistry

63

Malyk Yulia Yurivna

Histology, Cytology and Embryology

64

Semenyuk Tetyana Oleksiivna

Histology, Cytology and Embryology

65

Korotun Olena Pavlivna

Hygiene and Ecology

66

Kisilitsia Sergiy Olexandrovuch

Physiology

67

Dudko Olexiy Gennadiovuch

Traumatology and Orthopedics

68

Okhrepko Galuna Mukhailivna

Medical and Pharmaceutical Chemistry

69

Litvinyuk Natalya Yaroslavivna

Social Medicine

70

Agafonova Alexandra Vitaliivna

Physiology

 

Group                      Tutor                               3rd course              Departament

41

Tsurkan Mariya Valentinivna

Social sciences and Ukrainian language

42

Vylka Lidiya Yakivna

Social sciences and Ukrainian language

43

Shudrova Tetyana Sergiyivna

Pharmacology

44

Popovych Valentynivna Bogdanivna

Microbiology and Virusology

45

Dogolich Oleksandra Igorivna

Propedeutics of internal medicine

46

Sluhenska Ruslana Vasulivna

Internal medicine, physical rehabilitation and sport medicine

47

Andriychuk Nadiya Yosypivna

Hygiene and Ecology

48

Biduchak Angela Stepanivna

Social medicine

49

Garazdyuk Oleksandr Ivanovych

Internal medicine and infectious diseases

50

Kolesnik Oksana Volodumurivna

Pathological physiology

51

Petritshen Alexander Ivanovich

Histology, Cytology and Embryology

52

Garazdyuk Marta Slavivna

Forensic medicine and medical law

53

Blinder Olena Oleksandrivna

Microbiology and Virusology

54

Yavorenko Katerina Yuryivna

Hygiene and Ecology

55

Kulish Natalia Mykolaivna

Internal medicine, physical rehabilitation and sport medicine

56

Sydorchuk Leonid Igorovych

Microbiology and virusology

57

Hodorovska Alla Anatoliivna

Histology, Cytology and Embryology

58

Glubochenko Olena Volodymyrivna

Propedeutics of internal diseases

59

Rotar Oleksandr Vasylyovych

General surgery

60

Slobodyan Kseniya Valerivna

Pathological physiology

61

Sapunkov Oleg Davidovich

Ear, Nose, Throat Diseases

62

Mykytyuk Oksana Pavlivna

Propedeutics of internal diseases

63

Batranovska Svitlana Oleksandrivna

Pharmacology

64

Marushchak Alyona Vasylivna

Pathological physiology

 

Group                     Tutor                               4th course              Departament

41

Tarabanchuk Volodymyr Volodymyrovych

Surgery #1

42

Gontsaryuk Dmitry Olexandrovich

Internal medicine and infectious diseases

43

Vozna Christina Igorivna

Internal medicine and infectious diseases

44

Bobkovych Kateryna Olegivna

Propedeutics of internal diseases

45

Gushul Ivan Yaroslavovich

Oncology and Radiology

46

Grynko Nataliya Valerianivna

Neurology, Psychiatry and Clinical Psychology

47

Bilous Iryna Ivanivna

Neurology, Psychiatry and Clinical Psychology

48

Gulej Liliya Omelianivna

Dermatovenerology

49

Malkovych Nataliya Mykolaivna

Propedeutics of internal medicine

50

Yurtsenyuk Olga Sydorivna

Nervous Diseases, Psychiatry and Medical Psychology

51

Savka Svitlana Dmytrivna

Nervous Diseases, Psychiatry and Medical Psychology

52

Moskalyuk Volodymyr Ivanovych

Surgery #1

53

Berezova Myroslava Sergiyivna

Internal medicine and infectious diseases

54

Olenovych Olga Anatoliivna

Clinical immunology, alergology and endocrinology

55

Godovanets Olexiy Sergiovich

Pediatrics, Neonatology and Perinatal Medicine

56

Kozlovska Iryna Mikhajlivna

Surgery #2

57

Kulachek Veronika Tarasivna

Internal medicine and infectious diseases

58

Semyanіv Igor Olexandrovuch

Phthisiology and Pulmonology

59

Andriychuk Denis Romanovich

Pediatrics and Medical Genetics

 

Group                     Tutor                               5th course              Departament

32

Petrynych Volodymyr Volodymyrovych

Anesthesiology and intensive care

33

Garvasiuk Olexandra Vasylivna

Pathological anatomy

34

Palyanica Andriy Semenovych

General surgery

41

Sydorchuk Anyuta Stepanivna

Internal medicine and infectious diseases

42

Marchuk Yulia Fedorivna

Clinical immunology, alergology and endocrinology

43

Berbets Andriy Mykolayovich

Obstetrics, gynecology and juvenile gynecology

44

Semyaniv Maryana Volodymyrivna

Family medicine

45

Moskalyuk Olexander Petrovich

Surgery #2

46

Bilyk Galina Andriivna

Pediatric and infectious diseases

47

Shorikova Dina Valentinovnа

Internal medicine, clinical pharmacology and occupational diseases

48

Pavlyukovich Nataliya Dmytrivna

Internal medicine, clinical pharmacology and occupational diseases

49

Dudka Inna Volodymyrivna

Internal medicine, clinical pharmacology and occupational diseases

50

Antoniv Alyona Andriivna

Internal medicine, clinical pharmacology and occupational diseases

51

Fondiur Volodymyr Dmytrovich

Surgery # 2

52

Nechytaylo Olena Yuriivna

Anesthesiology and Reanimatology